přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

Volání do zbraně 2013


Volání do zbraně, výsada králů a císařů dob minulých. Já jen využívám slov obecně známých.

V dobách dávno minulých na toto naléhání nebylo člověka rodu mužského, věku dospělého, jež by mohl odmítnout. Časy jsou jiné, uvědomnění mas taktéž. Proč tedy používám tuto frázi?

Je pomalu březen, opět pomalu nadchází nová houbařská a mykoligická sezóna, leč spousta z náš stále ještě stran fotek, nálezů a hodnocení nestihla ani rozloučení s tou minulou.

Zkusme, tedy, ještě naposledy, nahlédnout do fotoarchivů, okem soudným znovu zhodnotit svoje fotografie za poslení rok, zařadit je k daným druhům a nachystat se na tu novou s čistým štítem.

Stejně tak pozpytujme i své svědomí ohledně míst, na která jsme nahlédli a řekněme si, zda to bylo naším vlastním průzkumem, tipováním lokalit bez invencí třetí strany, nebo zda naše návštěvy byly zcela podmíněny něčím doporučením a ukázáním.

Jistě, ani poslední případ vlastně není ničím kohokoliv zavazujícím po stránce fyzické, ale co morální? Psychické? Unesete případně obecnou hanbu?

Tak či onak přeji všem v nadcházející sezóně spoustu krásných a nových nálezů i lokalit. Lokality již profláklé a známé či lokality, kde je třeba uplácet jejich správce jsou pro Knápky.

Přečteno 1803x
robi - 2013-02-26


Nejnovější blogy
Klíště je jakási chodící lékárna, tvrdí parazitolog
S příchodem teplého počasí začíná také sezóna klíšťat. Z těchto parazitů se během posledních let stalo vděčné mediální téma. Je skutečně důvod se klíšťat tak bát?
Učíme se hledat houby - penízovka smrková
Drobnější houba, objevující se brzy zjara, první z jedlých hub v nové sezóně.
Učíme se hledat houby - žilnatka oranžová
Celkem nenápadná, i když velice krásná houba s neobvyklou strukturou a celoročním růstem. Kde se před námi tedy nejčastěji skrývá?
Učíme se hledat houby - ohnivec rakouský
Krásná zimní a jarní houba, kterou lze nalézt pod sněhem a po jeho odtání, lákající hlavně svou barvou a hojností v místech růstu. Kde ji tedy hledat?
Jedovaté čirůvky zelánka a zemní!
V nedávné době byl zaznamenán zvýšený výskyt otrav po požití čirůvky zelánky a čirůvky zemní ve Francii a Polsku. Po provedení výzkumů byly shledány jedovatými.
Co vše nám řekne latinský název houby?
Pokud se podíváme na latinský název houby, co vše se z něj vlastně můžeme dozvědět?


Komentáře k blogu - 0 komentářů