přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

ŠUMAVA
Vracím se na místa kde jsem strávil dva roky základní vojenské služby. Jsou to místa kam se nedostala ani živá duše. A já si nikdy nedokázal představit, že by jsem se někdy mohl zde volně a svobodně procházet s košíkem. Toulat se v místech kde kdysi signální pletivo oddělovalo naší státní hranici.

To jsou dnes má horká houbařská místa. Toulám se zde sám v místech kam ani nyní nikdo celý rok nechodí. Je to tajuplný kout naší krásné země. Lesy hluboké střídající jehličnany s listnanými partiemi. Jezdím sem několikrát do roka. Hned na začátku houbařské sezony jelikož už právě v květnu zde nacházím krásné hříbky dubové. Rostou v kopcích a hledají se velmi špatně jelikož mají zabarvení velmi světle hnědé. Uprostřd léta tuto oblast vynechávám jelikož tu bývá dosti sucho a přesouvám se na jih mezi Jihočeské rybníky na hráze kde roste naprosto všechno. Ale začátkem září jsem zde na zpět a moje houbařská sezona začíná.Přál bych vám přátelé toulat se lesem který nese v mém životě tolik vzpomínek.Houby jsou tu skvostné a jejich tu ani ne tak dost ale přímo exeplární.V dubovém hustém lese zde nacházím křemenáče z nohama ve taru kulatého křemene.To je dnes už vzácnost.Smrké hřiby tvarované jako z pohádek.Velké lišky jako uši.Ale to nejkrásnější je že les je zde čistý bez pet lahví, krabiček od cigaret a plechovek od piva.A já si jen a jen přeji aby to tak zůstalo na vždy.To je moje Šumava.Místo kde jsem ztrávil dva roky jako základák u pohranční stráže se vzpomínkami na své děvče které na mě počkalo celých sedmset třicet dlouhých dní.A ted sem jezdím z touhle holkou kterou jsem si po vojně vzal.A spolu se zde touláme a říkame si.....je to vůbec pravda .....Lonský rok tomu  bylo rovných pětatřicet let.

Přečteno 1766x
KOLIBRIK - 2013-10-15


Nejnovější blogy
Učíme se hledat houby - penízovka smrková
Drobnější houba, objevující se brzy zjara, první z jedlých hub v nové sezóně.
Učíme se hledat houby - žilnatka oranžová
Celkem nenápadná, i když velice krásná houba s neobvyklou strukturou a celoročním růstem. Kde se před námi tedy nejčastěji skrývá?
Učíme se hledat houby - ohnivec rakouský
Krásná zimní a jarní houba, kterou lze nalézt pod sněhem a po jeho odtání, lákající hlavně svou barvou a hojností v místech růstu. Kde ji tedy hledat?
Jedovaté čirůvky zelánka a zemní!
V nedávné době byl zaznamenán zvýšený výskyt otrav po požití čirůvky zelánky a čirůvky zemní ve Francii a Polsku. Po provedení výzkumů byly shledány jedovatými.
Co vše nám řekne latinský název houby?
Pokud se podíváme na latinský název houby, co vše se z něj vlastně můžeme dozvědět?
Výstavy hub v roce 2016
Tak jako každý rok, i letos se budou na podzim konat výstavy hub po celé naší republice.


Komentáře k blogu - 2 komentářů