přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

houbaření jako sport?


Ministerstvo školství prohlásilo houbaření za národní sport.

Konečně jsme se dočkali. Až letos, v době, kdy COVID opatření na nás na každém rohu doslova vyskakují a nesmíme málem ani dýchat, se do věci vložilo Ministerstvo školství a tělovýchovy. Podle nich je houbaření už dávno celosvětově známým a pro Českou Republiku vyloženě národním sportem.

To vlastně není ani nic překvapujícího, takto se o houbaření hovoří už dlouhé roky, zásadním krokem je však oficiální status houbaření jako sportu. Nyní tedy, i když budete hledat houby v městské zástavbě, tak sportujete.

Uvidíme, jak se k tomu postaví naše Vláda, obzvláště v poněkud sporných příkladech, jakým je třeba hledání hub v prodejnách potravin. Myslím si, že zde bude muset vzniknout poněkud specifičtější vyhrazení pojmů. Protože pokud budete v obchodě hledat, kde jsou umístěné balené žampiony, nepůjde o sportovní výkon houbaření.

Zajímavé bude sledovat další vývoj, jak se k houbaření jako sportu a v podstatě sportovní disciplině postaví různé sportovní kluby, natož pak třeba olympijský výbor.

Mluvčí Poblicie České Republiky nicméně už dnes jasně deklarovala, že tento nově uznaný sport zbavuje podle současných předpisů jedince, kteří se tomuto sportu oddávají, povinnosti nosit respirátor či roušku. Naopak se prý k této sportovní disciplíně bude vztahovat nová povinnost - nosit košík.

Přečteno 1007x
robi - 2021-04-01


Nejnovější blogy
Houbařův rok - duben
Duben bývá právem nazýván měsícem s Aprílovým počasím. Výkyvy tepla, zimy, deště, sucha, sněhu ... Ale i to některým houbám nezabrání růst.
houbaření jako sport?
Ministerstvo školství prohlásilo houbaření za národní sport.
Výprava za orchidejemi 2020
Asi každý znáte takové to trochu hluché jarní období, kdy zimní houby končí, s jarními je to nahnuté a nevíte, co vlastně v té přírodě fotit. Co třeba orchideje?
Výstavy hub 2020
Letos je to s výstavami kvůli COVID-19 nevyzpytatelné, termíny se mění, posouvají, výstavy se ruší...
Jaro? Zima? Příroda blázní!
Letošní jaro začalo před několika dny, ale spíš než jako skutečné jaro to vypadá na směs zimy a léta. A sama příroda je z toho počasí nějaká zmatená.
MĚNÍ SE BIODIVERSITA HUB SE ZMĚNOU KLIMATU?
VRACEJÍ SE DÍKY OTEPLENÍ VZÁCNÉ HOUBY DO NAŠÍ KRAJINY? Aneb MUCHOMŮRKA CÍSAŘKA PO 80.LETECH OPĚT NA MLADOBOLESLAVSKU.


Komentáře k blogu - 0 komentářů