Houbaření - Atlas hub - Komentáře k fotografii

  přihlásit  
  přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

Masenka rosolovitá

Hypocrea gelatinosa


Autor: Jonas   Schválil: robi

Komentář  
Přezdívka
devět a jedenáct slovy


2012-09-10 15:22:43    Pete N.    Jonasi, já bych Ti je klidně schválil, jelikož H.gelatinosa je nejběžnější z Hypocraeceae, sám jsem tento taxon vytvořil a dal tam svou fotku (kvalitativně o mnoho vzadu než jsou ty Tvoje), aby v atlase nechyběla. Robimu se nezdálo, že to není mikroskopicky ověřený taxon, tak mi ji vyhodil- s čímž souhlasím, uznávám, že by měl být atlas na úrovni, ať už jde o Basiciomycota nebo Myxomycota... Proto by nemělo cenu schvalovat to pod tento taxon, pokud to nemáš mikroskopicky ověřeno. Kdybys měl, určitě bys to vložil sám. Je to prostě jako u Scutelliniae... Vyřeším to ovšem šalamounsky, změním taxon na Hypocrea sp. a schválím nám je, neb do atlasu patří, jistě se přidají i další, kteří vloží svoje fotky a ze strany determinace druhu to bude košér.
2012-09-10 15:25:37    Pete N.    Robi mne předběhl, takže sorry, beru zpět. Ještě jednou promiň, nebyl jsem zasvěcen, že je to máš mikroskopicky ověřené. Ok, taxon nebudu měnit, stejně je to takto lepší ;-)
Btw: nádherní fotografie!!!
2012-09-10 15:37:11    Jonas    Pete, jen pro upřesnění - celou situaci kolem těchto Masenek v atlasu sleduji - konkrétně tyto (z 21.7.2012) jsou potvrzeny mikroskopováním, které provedl Olda.
2012-09-10 15:59:15    Pete N.    Jonasi, co více dodat, jsem rád, že je tomu tak a že jsem taxon nedělal zbytečně :3: a že není v atlase prázdný popis bez fotky.