přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

Tak a máme tu blogy


Další novinka na těchto stránkách - blogy. Ještě ne vše kolem nich je zcela hotové, ale základ už funguje.

Blogy. Kdo by neslašel o tomto fenoménu, který cloumá dnešní dobou a je k nalezení snad na každých stránkách na Internetu v nějaké své podobě? Ani tady, na stránkách Houbaření jim už neuniknete.

Dlouho jsem se odhodlával k jejich naprogramování alespoň ve zjednodušené formě, která by umožňovala psát velikostně víceméně neomezené texty se zakomponovanými obrázky. Jiný obsah zatím není podporován, zvažuji do budoucna ještě možnost vkládat videa.

Jedná se o samostatný editor, tak jak jej na těchto stránkách můžete znát z vlastního profilu nebo ze sekce akcí. Oproti těmto dvěma místům však přibyla možnost nahrát obrázek a vložit jej přímo do textu. K tomu slouží ikonka dole v první řádce úplně vpravo.

Nejdříve je třeba pomocí ikony Procházet vybrat obrázek ve vašem počítači. Maximální velikost obrázku je 400 bodů na větší straně. Pokud bude větší, bude automaticky zmenšen. Poté, co obrázek vyberete jej musíte Nahrát.

Dále mohu vřele doporučit zvolit nahoře druhou záložku nazvanou Zobrazení. V ní máte možnost obrázek případně ještě zmenšit, určit, jak bude v rámci stránky umístěn a kolik bude kolem něj ponecháno volného prostoru. Osobně doporučuji používat hlavně zarovnání Vpravo či Vlevo, Vertikální mezeru nastavit na hodnotu 3, Horizontální mezeru na hodnotu 8. Můžete ovšem experimentovat.

Po dopsání a doladění blogu přejděte k náhledu a uvidíte, jak bude vypadat skutečně reálně na stránkách. Pokud se vám to nebude zdát, můžete se vrátit k editování blogu a pohrát si ještě s ním.

Jelikož napsat nějaký delší text za dobu 30ti minut, po které budete automaticky odhlášeni, není zrovna nejsnazší, můžete využít možnosti dlouhodobého přihlášení (pozor, nedoporučuji dělat na veřejných počítačích). Dlouhodobé přihlášení se nachází přímo va vašem profilu a vydrží 30 dnů od jeho aktivace.

Ještě zpět k editaci textu, určitě někteří z vás budou chtít vložit i odkaz. Nejlepší možností je napsat slovo, které má být oním odkazem, označit je a poté použít čtvrtý symbol zprava ve druhé řádce.

Přeji všem příjemné blogování, textování, grafománění apod.

Přečteno 3234x
robi - 2010-03-08


Nejnovější blogy
Tipy na netradiční houbové recepty
Recepty z hub jsou velice vděčné - jsou chutné, zdravé a ty nejlepší bývají navíc rychlé a snadné.
Houbaření v zahraničí
U nás houobaří už snad i malé děti a i když tu nějaká omezení platí, většina lidí si z nich moc hlavu nedělá. A jak je to ve světě kolem nás?
Výstavy hub v roce 2018
Tak jako každý rok, i letos se budou na podzim konat výstavy hub po celé naší republice.
Poznáváme naše houby - bedla vysoká
Bedly vysoké jsou chutné, celkem univerzálně použitelné, nápadné a lákavé houby. Ale jak si je nesplést?
Můj atlas hub
Slizečka (penízovka) chlupatá
Výstavy hub v roce 2017
Tak jako každý rok, i letos se budou na podzim konat výstavy hub po celé naší republice.


Komentáře k blogu - 0 komentářů