přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

Volání do zbraně 2013


Volání do zbraně, výsada králů a císařů dob minulých. Já jen využívám slov obecně známých.

V dobách dávno minulých na toto naléhání nebylo člověka rodu mužského, věku dospělého, jež by mohl odmítnout. Časy jsou jiné, uvědomnění mas taktéž. Proč tedy používám tuto frázi?

Je pomalu březen, opět pomalu nadchází nová houbařská a mykoligická sezóna, leč spousta z náš stále ještě stran fotek, nálezů a hodnocení nestihla ani rozloučení s tou minulou.

Zkusme, tedy, ještě naposledy, nahlédnout do fotoarchivů, okem soudným znovu zhodnotit svoje fotografie za poslení rok, zařadit je k daným druhům a nachystat se na tu novou s čistým štítem.

Stejně tak pozpytujme i své svědomí ohledně míst, na která jsme nahlédli a řekněme si, zda to bylo naším vlastním průzkumem, tipováním lokalit bez invencí třetí strany, nebo zda naše návštěvy byly zcela podmíněny něčím doporučením a ukázáním.

Jistě, ani poslední případ vlastně není ničím kohokoliv zavazujícím po stránce fyzické, ale co morální? Psychické? Unesete případně obecnou hanbu?

Tak či onak přeji všem v nadcházející sezóně spoustu krásných a nových nálezů i lokalit. Lokality již profláklé a známé či lokality, kde je třeba uplácet jejich správce jsou pro Knápky.

Přečteno 3082x
robi - 2013-02-26


Nejnovější blogy
Houbařův rok - duben
Duben bývá právem nazýván měsícem s Aprílovým počasím. Výkyvy tepla, zimy, deště, sucha, sněhu ... Ale i to některým houbám nezabrání růst.
houbaření jako sport?
Ministerstvo školství prohlásilo houbaření za národní sport.
Výprava za orchidejemi 2020
Asi každý znáte takové to trochu hluché jarní období, kdy zimní houby končí, s jarními je to nahnuté a nevíte, co vlastně v té přírodě fotit. Co třeba orchideje?
Výstavy hub 2020
Letos je to s výstavami kvůli COVID-19 nevyzpytatelné, termíny se mění, posouvají, výstavy se ruší...
Jaro? Zima? Příroda blázní!
Letošní jaro začalo před několika dny, ale spíš než jako skutečné jaro to vypadá na směs zimy a léta. A sama příroda je z toho počasí nějaká zmatená.
MĚNÍ SE BIODIVERSITA HUB SE ZMĚNOU KLIMATU?
VRACEJÍ SE DÍKY OTEPLENÍ VZÁCNÉ HOUBY DO NAŠÍ KRAJINY? Aneb MUCHOMŮRKA CÍSAŘKA PO 80.LETECH OPĚT NA MLADOBOLESLAVSKU.


Komentáře k blogu - 0 komentářů