přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

ŠUMAVA
Vracím se na místa kde jsem strávil dva roky základní vojenské služby. Jsou to místa kam se nedostala ani živá duše. A já si nikdy nedokázal představit, že by jsem se někdy mohl zde volně a svobodně procházet s košíkem. Toulat se v místech kde kdysi signální pletivo oddělovalo naší státní hranici.

To jsou dnes má horká houbařská místa. Toulám se zde sám v místech kam ani nyní nikdo celý rok nechodí. Je to tajuplný kout naší krásné země. Lesy hluboké střídající jehličnany s listnanými partiemi. Jezdím sem několikrát do roka. Hned na začátku houbařské sezony jelikož už právě v květnu zde nacházím krásné hříbky dubové. Rostou v kopcích a hledají se velmi špatně jelikož mají zabarvení velmi světle hnědé. Uprostřd léta tuto oblast vynechávám jelikož tu bývá dosti sucho a přesouvám se na jih mezi Jihočeské rybníky na hráze kde roste naprosto všechno. Ale začátkem září jsem zde na zpět a moje houbařská sezona začíná.Přál bych vám přátelé toulat se lesem který nese v mém životě tolik vzpomínek.Houby jsou tu skvostné a jejich tu ani ne tak dost ale přímo exeplární.V dubovém hustém lese zde nacházím křemenáče z nohama ve taru kulatého křemene.To je dnes už vzácnost.Smrké hřiby tvarované jako z pohádek.Velké lišky jako uši.Ale to nejkrásnější je že les je zde čistý bez pet lahví, krabiček od cigaret a plechovek od piva.A já si jen a jen přeji aby to tak zůstalo na vždy.To je moje Šumava.Místo kde jsem ztrávil dva roky jako základák u pohranční stráže se vzpomínkami na své děvče které na mě počkalo celých sedmset třicet dlouhých dní.A ted sem jezdím z touhle holkou kterou jsem si po vojně vzal.A spolu se zde touláme a říkame si.....je to vůbec pravda .....Lonský rok tomu  bylo rovných pětatřicet let.

Přečteno 3854x
KOLIBRIK - 2013-10-15


Nejnovější blogy
Houbařův rok - duben
Duben bývá právem nazýván měsícem s Aprílovým počasím. Výkyvy tepla, zimy, deště, sucha, sněhu ... Ale i to některým houbám nezabrání růst.
houbaření jako sport?
Ministerstvo školství prohlásilo houbaření za národní sport.
Výprava za orchidejemi 2020
Asi každý znáte takové to trochu hluché jarní období, kdy zimní houby končí, s jarními je to nahnuté a nevíte, co vlastně v té přírodě fotit. Co třeba orchideje?
Výstavy hub 2020
Letos je to s výstavami kvůli COVID-19 nevyzpytatelné, termíny se mění, posouvají, výstavy se ruší...
Jaro? Zima? Příroda blázní!
Letošní jaro začalo před několika dny, ale spíš než jako skutečné jaro to vypadá na směs zimy a léta. A sama příroda je z toho počasí nějaká zmatená.
MĚNÍ SE BIODIVERSITA HUB SE ZMĚNOU KLIMATU?
VRACEJÍ SE DÍKY OTEPLENÍ VZÁCNÉ HOUBY DO NAŠÍ KRAJINY? Aneb MUCHOMŮRKA CÍSAŘKA PO 80.LETECH OPĚT NA MLADOBOLESLAVSKU.


Komentáře k blogu - 2 komentářů