přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

ŠUMAVA
Vracím se na místa kde jsem strávil dva roky základní vojenské služby. Jsou to místa kam se nedostala ani živá duše. A já si nikdy nedokázal představit, že by jsem se někdy mohl zde volně a svobodně procházet s košíkem. Toulat se v místech kde kdysi signální pletivo oddělovalo naší státní hranici.

To jsou dnes má horká houbařská místa. Toulám se zde sám v místech kam ani nyní nikdo celý rok nechodí. Je to tajuplný kout naší krásné země. Lesy hluboké střídající jehličnany s listnanými partiemi. Jezdím sem několikrát do roka. Hned na začátku houbařské sezony jelikož už právě v květnu zde nacházím krásné hříbky dubové. Rostou v kopcích a hledají se velmi špatně jelikož mají zabarvení velmi světle hnědé. Uprostřd léta tuto oblast vynechávám jelikož tu bývá dosti sucho a přesouvám se na jih mezi Jihočeské rybníky na hráze kde roste naprosto všechno. Ale začátkem září jsem zde na zpět a moje houbařská sezona začíná.Přál bych vám přátelé toulat se lesem který nese v mém životě tolik vzpomínek.Houby jsou tu skvostné a jejich tu ani ne tak dost ale přímo exeplární.V dubovém hustém lese zde nacházím křemenáče z nohama ve taru kulatého křemene.To je dnes už vzácnost.Smrké hřiby tvarované jako z pohádek.Velké lišky jako uši.Ale to nejkrásnější je že les je zde čistý bez pet lahví, krabiček od cigaret a plechovek od piva.A já si jen a jen přeji aby to tak zůstalo na vždy.To je moje Šumava.Místo kde jsem ztrávil dva roky jako základák u pohranční stráže se vzpomínkami na své děvče které na mě počkalo celých sedmset třicet dlouhých dní.A ted sem jezdím z touhle holkou kterou jsem si po vojně vzal.A spolu se zde touláme a říkame si.....je to vůbec pravda .....Lonský rok tomu  bylo rovných pětatřicet let.

Přečteno 4605x
KOLIBRIK - 2013-10-15


Nejnovější blogy
Jarní houby
Jaro nám pomalu končí a nastává léto, tak pošlu nějaké pěkné jarní nálezy, jako Hnojníky, Polničku a i mé oblíbené Ucha jidášova :)
Čirůvka májovka
Nějaké ty nálezy Čirůvek. Kvůli škole nemám na ty houby tolik času, ale když už na ně jdu, tak to stojí za to ;)
Ohnivec rakouský
Ještě jsme byli na jednom místě a hned u zastávky rostlo celkem 8 nádherných ohnivců!!!
Penízovka sametonohá
Toto jsou už asi poslední penízovky, dívím se, že jsem je našel takhle pozdě
Destice chřapáčová
Jedny z dalších hub na mé výpravě byly tyto chutné Destice
Ucho Jidášovo
Na jarní výpravě jsme našli spousty druhů jarních hub, jedna z nich byla Boltcovitka :)


Komentáře k blogu - 2 komentářů