přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

ŠUMAVA
Vracím se na místa kde jsem strávil dva roky základní vojenské služby. Jsou to místa kam se nedostala ani živá duše. A já si nikdy nedokázal představit, že by jsem se někdy mohl zde volně a svobodně procházet s košíkem. Toulat se v místech kde kdysi signální pletivo oddělovalo naší státní hranici.

To jsou dnes má horká houbařská místa. Toulám se zde sám v místech kam ani nyní nikdo celý rok nechodí. Je to tajuplný kout naší krásné země. Lesy hluboké střídající jehličnany s listnanými partiemi. Jezdím sem několikrát do roka. Hned na začátku houbařské sezony jelikož už právě v květnu zde nacházím krásné hříbky dubové. Rostou v kopcích a hledají se velmi špatně jelikož mají zabarvení velmi světle hnědé. Uprostřd léta tuto oblast vynechávám jelikož tu bývá dosti sucho a přesouvám se na jih mezi Jihočeské rybníky na hráze kde roste naprosto všechno. Ale začátkem září jsem zde na zpět a moje houbařská sezona začíná.Přál bych vám přátelé toulat se lesem který nese v mém životě tolik vzpomínek.Houby jsou tu skvostné a jejich tu ani ne tak dost ale přímo exeplární.V dubovém hustém lese zde nacházím křemenáče z nohama ve taru kulatého křemene.To je dnes už vzácnost.Smrké hřiby tvarované jako z pohádek.Velké lišky jako uši.Ale to nejkrásnější je že les je zde čistý bez pet lahví, krabiček od cigaret a plechovek od piva.A já si jen a jen přeji aby to tak zůstalo na vždy.To je moje Šumava.Místo kde jsem ztrávil dva roky jako základák u pohranční stráže se vzpomínkami na své děvče které na mě počkalo celých sedmset třicet dlouhých dní.A ted sem jezdím z touhle holkou kterou jsem si po vojně vzal.A spolu se zde touláme a říkame si.....je to vůbec pravda .....Lonský rok tomu  bylo rovných pětatřicet let.

Přečteno 2913x
KOLIBRIK - 2013-10-15


Nejnovější blogy
Tipy na netradiční houbové recepty
Recepty z hub jsou velice vděčné - jsou chutné, zdravé a ty nejlepší bývají navíc rychlé a snadné.
Houbaření v zahraničí
U nás houobaří už snad i malé děti a i když tu nějaká omezení platí, většina lidí si z nich moc hlavu nedělá. A jak je to ve světě kolem nás?
Výstavy hub v roce 2018
Tak jako každý rok, i letos se budou na podzim konat výstavy hub po celé naší republice.
Poznáváme naše houby - bedla vysoká
Bedly vysoké jsou chutné, celkem univerzálně použitelné, nápadné a lákavé houby. Ale jak si je nesplést?
Můj atlas hub
Slizečka (penízovka) chlupatá
Výstavy hub v roce 2017
Tak jako každý rok, i letos se budou na podzim konat výstavy hub po celé naší republice.


Komentáře k blogu - 2 komentářů