přihlásit  


Přezdívka:
Heslo:
  MENU  
MENU


HOUBAŘENÍ


ATLAS HUB
HERBÁŘ
KDE ROSTOU
URČOVNA
SLOVNÍK
LITERATURA


TOP 10
AKCE
BLOGY
DISKUSE
INZERCE
RECEPTY
UŽIVATELÉ
XICHTOVNÍK


REGISTRACE
NOVINKY
PRAVIDLA
NASTAVENÍ
SPRÁVCI
ODKAZY
KONTAKT

Hospodská patálie s houbama
O víkendu bylo venku psí počasí, a tak se naše velá banda z Hlušovic přesunula do naší vyhlášené hospůdky U Vlčků. Rok se s rokem sešel skoro se dá říct a sešlo se nás tu hned několik houbařských nadšenců. Proběhla obsáhlá debata o tom co kdo našel za úlovky. Já sem však člověk, který se nerad příliš chlubí..

Ted to asi bude vypadat jako, že si vyméšlim a asi mi to nebude nikdo věřit, ale ten večer se mezi nama objevil starej pardál Přemek. Jen pro ty co ho neznají: je to nejlepší borec co kdy v Hlušovicích žil a pil :-)) Byl pracovně na Libavé a sesbíral tam snad všechny houby co tam rostly. Donesl nám do hospody na ukázku 3 koše (!!!). Já bych si je teda zamrazil že :-)) ale on je kolektivní typ člověka se sakra dobrým srdcem. Za to všehna čest tomuhle chlápkovi.

No ted ale k podstatě věci. Mírně sem se do toho zamotal ale už du na to. Staři štamgasti se hned seběhli a že prej si chou dat smaženici. Hospodskej Luďa sice nebyl zrovna nadšenej, ale nakonec pod nátlakem skočil pro chleba a mouku a dal se do výroby našeho oblíbeného pokrmu. U nás v Hlušovicích je to něco jako vepřo knedlo :-))

A když už bylo velmi sychravé počasí tak se postupně slezla celá alko elita z vesnice. Navíc smaženice zaváněla po celým okolí :-)) Celý večer se nesl v houbařském duchu. Prostě tohle je možné jenom u nás. Ikdyž nepochybuji, že taková Fina je taky paní houbařka. Určitě by si rozumněli s Přemou :-)).

No jak šel postupně čas tak se jedlo a jedlo, pilo a pilo. Jen tak na okraj.. pivínko tam mají sakra dobrý. Večer jsme si tak náležitě užili...

Vyvrcholení tohoto neuvěřitelného příběhu však přišlo druhý den, kdy podle posledních zpráv 21 z 38 lidí ztrávilo na WC. Doted se ale neví proč! Já sem naštěstí byl mezi těma 17, který tato indispozice nezasáhla :-D asi díky rumíku, kterej je podle mě lék na uplně všechno. Snad jen tu finanční krizu nezahnal :-))

Příště snad proběhně Luďovi v knajpě nejdřív hygienická kontrola potravin než se dáme do takové žranice. Ale já sem si tento víkend velmi užil!

 Váš myslivec.(ne)alkoholik. Těším se na vaše komentáře. Čusin zdarin bejkovačka

Přečteno 4003x
myslivec.alkoholik - 2010-11-29


Nejnovější blogy
Houbařův rok - duben
Duben bývá právem nazýván měsícem s Aprílovým počasím. Výkyvy tepla, zimy, deště, sucha, sněhu ... Ale i to některým houbám nezabrání růst.
houbaření jako sport?
Ministerstvo školství prohlásilo houbaření za národní sport.
Výprava za orchidejemi 2020
Asi každý znáte takové to trochu hluché jarní období, kdy zimní houby končí, s jarními je to nahnuté a nevíte, co vlastně v té přírodě fotit. Co třeba orchideje?
Výstavy hub 2020
Letos je to s výstavami kvůli COVID-19 nevyzpytatelné, termíny se mění, posouvají, výstavy se ruší...
Jaro? Zima? Příroda blázní!
Letošní jaro začalo před několika dny, ale spíš než jako skutečné jaro to vypadá na směs zimy a léta. A sama příroda je z toho počasí nějaká zmatená.
MĚNÍ SE BIODIVERSITA HUB SE ZMĚNOU KLIMATU?
VRACEJÍ SE DÍKY OTEPLENÍ VZÁCNÉ HOUBY DO NAŠÍ KRAJINY? Aneb MUCHOMŮRKA CÍSAŘKA PO 80.LETECH OPĚT NA MLADOBOLESLAVSKU.


Komentáře k blogu - 1 komentářů